تعریف نرده حفاظ پنجره

بسیاری از افراد برای محافظت از خانه خود در برابر ورود سارقان از نرده حفاظ استفاده می­کنند. به همین دلیل در سطح شهر منازل متعددی با نرده روی دیوار به چشم می­خورد.

البته کاربرد این نرده­ها تنها برای نصب روی دیوار نیست. بلکه برای بالکن، در و پنجره نیز قابل استفاده می­ باشد.

اما نرده ی حفاظ پنجره در چه مدل­هایی عرضه می­شود؟ با چه مقدار هزینه می­توان انواع پنجره را در برابر ورود سارقان امن­تر ساخت؟ برای یافتن پاسخ این سوالات ما را تا پایان همراهی کنید.

حفاظت از فضای خانه با روش­های مختلفی انجام می­شود؛ به عنوان مثال می­توان به دوربین مدار بسته یا نصب حفاظ اشاره کرد.

مواردی چون نصب دوربین مدار بسته تنها با هدف کنترل تردد است و نمی­تواند از ورود افراد غیرمجاز جلوگیری کند. اما نرده حفاظ به واسطه سد کردن راه ورود سارقان، امنیت خانه را افزایش می­دهد.

نرده حفاظ پنجره

نرده حفاظ پنجره| aria-hefaz

بیشتر بخوانیم : حفاظ بالکن

انواع نرده حفاظ

نرده حفاظ به لحاظ شکلی در مدل­های مختلفی تولید می­ شود. هر یک از مدل­ ها برای مکان خاصی کاربرد دارند. روی دیوار، مقابل بالکن، پنجره و در از جمله مهم­ترین مکان ­ها برای نصب نرده حفاظ است.

به لحاظ جنس نیز مواد مختلفی برای ساخت این تجهیزات استفاده می­ شود. نرده حفاظ دیوار معمولاً از جنس آهن است. اما برای تولید نرده پنجره و در می ­توان در کنار آهن از آلومینیوم یا PVC نیز استفاده کرد

. نرده حفاظ بر اساس محل نصب و نوع کاربرد به نام­های مختلفی خوانده می­شود؛ به عنوان مثال نرده­های طراحی شده برای بالا بردن امنیت دیوار با اسامی زیر خوانده می­شود:

  • نرده حفاظ بوته ­ای
  • نرده حفاظ نیزه­ای
  • نرده حفاظ شاخ گوزنی
  • نرده حفاظ لیلیوم و نخل مرداب

 

نرده حفاظ پنجره| aria-hefaz

نرده حفاظ پنجره| aria-hefaz

بیشتر بخوانیم : حفاظ پنجره متحرک

نرده حفاظ پنجره

نصب محافظ برای پنجره نیز به میزان قابل توجهی امنیت خانه را افزایش می ­دهد. این موضوع به خصوص برای خانه­های ویلایی یا طبقات همکف و اول ساختمان ­ها اهمیت پیدا می ­کند.

نصب نرده حفاظِ پنجره برای طبقات فوقانی اگرچه جنبه امنیتی کمتری دارد. اما به لحاظ جلوگیری از سقوط کودکان از ارتفاع بسیار مفید است. همچنین در زمان وقوع حوادثی از قبیل طوفان از شکستن شیشه­ها جلوگیری می­کند.

نرده حفاظ پنجره بر اساس جنس و مدل در انواع مختلفی تولید می­شود. بر اساس جنس ساخت نرده حفاظِ پنجره بیشتر با آهن، آلومنیوم و مواد شبه چوب صورت می­ گیرد.

به لحاظ مدل نیز می­توان به نوع میل ه­ای، مدیترانه ­ای، رولی، آکاردئونی و فرفورژه اشاره کرد. انتخاب جنس و مدل بر اساس نوع پنجره، شرایط آب و هوایی، اندازه پنجره و بودجه اختصاصی انجام می­شود.

نرده حفاظ میله­ ای

مدل میله ­ای ساده­ترین شکل نرده حفاظِ پنجره است که امروزه به واسطه خمکاری تغییراتی در آن ایجاد شده است؛ به عنوان مثال می­ توان به ایجاد خمیدگی برای جای گلدان یا ایجاد طرح­های مختلف (فرفورژه) اشاره کرد.

این حفاظ در صورت نصب در بخش خارجی پنجره ثابت است. اما در حالت نصب در بخش داخلی می­توان آن را متحرک کرد.

تراکم یکی از مهم­ترین عوامل تاثیرگذار در قیمت نرده حفاظِ پنجره میله­ای است. تراکم به معنای تعداد میله­های عمودی موجود در یک متر نرده می­باشد. تراکم بالا علاوه بر امنیت بالاتر، جلوه زیباتری را نیز ایجاد می­کند.

نرده حفاظ آکاردئونی

آکاردئونی عنوان یکی دیگر از رایج­ترین و امن­ترین نوع نرده­ حفاظ­ پنجره است. این نرده متحرک همانند ساز آکاردئون باز و بسته می­ شود.

همچنین امکان تعبه قفل مخفی در بدنه آن نیز وجود دارد. انواع مختلفی از این حفاظ بر اساس طرح در دسترس متقاضیان قرار دارد که به لحاظ قیمت و میزان امنیت با یکدگر تفاوت دارند.

نرده حفاظ پنجره مدیترانه ­ای و رولی

نرده حفاظ پنجره در مدل مدیترانه­ای یا برمودایی از بالای پنجره به صورت متصل و از پایین آزاد است. در نتیجه امکان بالا زدن آن در شرایط مختلف و ایجاد سایبان وجود دارد.

نرده حفاظ پنجره رولی نیز مشابه کرکره برقی است و در صورت نیاز به سمت بالا جمع می­شود. امنیت این حفاظ در مقایسه با سایر موارد بیشتر گزارش شده است.

قیمت نرده حفاظ پنجره

 

نرده حفاظ پنجره| aria-hefaz

نرده حفاظ پنجره| aria-hefaz

بیشتر بخوانیم : قیمت درب آکاردئونی

قیمت ثابتی برای نرده حفاظ پنجره در دسترس نیست. زیرا عوامل مختلفی در تعیین آن نقش دارند.

نوع نرده حفاظ (میله­ای، آکاردئون، رولی، مدیترانه­ای و …) یکی از این موارد است. طرح، جنس، خمکاری و رنگ از دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت هستند.

به این موارد می­توان ابعاد پنجره و نوع پنجره را نیز اضافه کرد. طبیعتاً با بزرگ شدن ابعاد پنجره، مواد اولیه مورد استفاده و هزینه نرده حفاظ پنجره افزایش می­یابد.

سخن پایانی

ما در این مقاله به بررسی انواع نرده حفاظ پنجره و هزینه نصب آن پرداختیم. نصب این تجهیزات تاثیر قابل­ توجهی در ارتقاء امنیت ساختمان و جلوگیری از ورود سارقان دارد.

جلوگیری از سقوط کودکان از پنجره طبقات فوقانی و یا شکستگی شیشه در حوادث مختلف را می­ توان به مزایای نرده حفاظِ پنجره اضافه کرد.

قیمت نرده حفاظ پنجره ثابت نیست و بر اساس طرح، اندازه، مدل، جنس و نوع رنگ تعیین می ­شود. البته این نرده­ ها در مقایسه با سایر تجهیزات حفاظتی ساختمان با قیمت کمتری در دسترس قرار دارند.

شما نیز می­ توانید برای افزایش امنیت و آرامش خاطر خود از این تجهیزات متنوع و زیبا  و یا سایر سازه های ارتقاء دهنده امنیت مانند حفاظ پنجره فرفورژه ، حفاظ پنجره ساختمان ، حفاظ درب آکاردئونی ، حفاظ پنجره دوجداره و … در خانه خود بهره بگیرید.

 

سؤالات متداول

1نرده حفاظ چیست؟

حفاظت از فضای خانه با روش­های مختلفی انجام می­شود؛ به عنوان مثال می­توان به دوربین مدار بسته یا نصب حفاظ اشاره کرد. مواردی چون نصب دوربین مداربسته تنها با هدف کنترل تردد است و نمی­تواند از ورود افراد غیرمجاز جلوگیری کند. اما نرده حفاظ به واسطه سد کردن راه ورود سارقان، امنیت خانه را افزایش می­دهد.

2انواع نرده حفاظ پنجره چیست؟
بر اساس محل نصب و نوع کاربرد به نام­های مختلفی خوانده می­شود؛ به عنوان مثال نرده­های طراحی شده برای بالا بردن امنیت دیوار با اسامی زیر خوانده می­شود:

نرده حفاظ بوته ­ای
نرده حفاظ نیزه­ای
نرده حفاظ شاخ گوزنی
نرده حفاظ لیلیوم و نخل مرداب

3 قیمت نرده حفاظ پنجره چگونه محاسبه می شود ؟
قیمت ثابتی برای نرده حفاظ پنجره در دسترس نیست. زیرا عوامل مختلفی در تعیین آن نقش دارند. نوع نرده حفاظ (میله­ای، آکاردئون، رولی، مدیترانه­ای و …) یکی از این موارد است. طرح، جنس، خمکاری و رنگ از دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت هستند[/m]

Buy now
× واتس آپ