حفاظ پنجره دوجداره

تعریف حفاظ پنجره دوجداره

حفاظ‌ پنجره دوجداره از بهترین پوشش‌های پنجره به حساب می‌آیند که علاوه بر زیبایی، در امنیت و آرامش محیط تاثیر گذار هستند. امروزه اغلب پنجره‌هایی که در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند دو جداره هستند. برای حفظ امنیت این پنجره‌ها از حفاظ پنجره دوجداره استفاده می‌شود. با توجه به این که وجود یک حفاظ پنجره برای جلوگیری از سرقت اشیاء با ارزش و امنیت خانواده ضروری است بر آن شدیم تا در این مطلب به معرفی انواع مدل‌های حفاظ پنجره دوجداره، جنس، فواید، روش نصب و قیمت حفاظ  دو جداره بپردازیم.

حفاظ پنجره دوجداره aria-hefaz

حفاظ پنجره دوجداره aria-hefaz

 

انواع مدل حفاظ های پنجره دوجداره


حفاظ‌ های پنجره دو جداره در مدل‌های متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند. انتخاب هر یک از این مدل‌ها علاوه بر سلیقه مشتری، به نوع محیط زندگی، شرایط آب و هوایی و محل نصب آن بستگی دارد. مدل‌های مختلف حفاظ پنجره‌های دوجداره عبارتند از:

حفاظ پنجره دو جداره مدل ابرویی : این نوع حفاظ برای پنجره‌هایی با پهنای زیاد مناسب است‌. حفاظ ابرویی نسبت به سایر حفاط‌ها تراکم کمتری دارد و تمام سطح پنجره را نمی‌پوشاند. این نوع حفاظ نسبت به حفاظ‌های دیگر زیبایی بیشتری را به نمای ساختمان القا می‌کند.

حفاظ پنجره دوجداره مدل نرده‌ای: نمونه از حفاظ‌ها هستند که شکلی شبیه به نرده دارند و برای حفاظت پنجره و  مورد استفاده قرار ‌می‌گیرند. در صورتی که حفاظ‌های نرده‌ای روی ‌پنجره‌های دوجداره یا تک جداره نصب شود، امکان باز و بسته کردن آن وجود ندارد. اما اگر حفاظ نرده ‌ای روی در نصب شود، امکان باز و بسته کردن آن به شکل لولایی وجود دارد.

حفاظ پنجره دوجداره مدل رول شونده: از بروز‌ترین حفاظ‌های پنجره دوجداره هستند که عملکردی شبیه به کرکره‌های پارکینگ و مغازه دارند. این نوع حفاظ‌ها فضای شیک و مدرنی را در محیط ایجاد می‌کنند. همچنین حفاظ‌های رول شونده نسبت به سایر مدل‌ها عملکرد بهتری دارند. با‌توجه به اینکه این نوع حفاظ‌ها از طریق کنترل بازو بسته می‌شوند، امکان کنترل نور برای منزل وجود دارد.

حفاظ پنجره دو جداره مدل آکاردئونی: حفاظ درب آکاردئونی ساده‌ترین و محکم ترین نوع حفاظ است که از گذشته تا به الان مورد استقبال قرار گرفته است. این نوع حفاظ در هنگام جمع شدن، شبیه به ساز آکاردئون است. این نوع حفاظ‌ها از جنس آهن هستند و به شکل پروفیل ساخته‌ می‌شوند.

بیشتر بخوانیم : حفاظ پنجره ساختمان

جنس حفاظ های پنجره دوجداره


حفاظ پنجره دو جداره دارای تنوع بسیار زیادی است که در حالت کلی به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود.

حفاظ پنجره دو جداره از جنس استیل: امروزه حفاظ‌ استیل به دلیل مزایایی که دارد نسبت به سایر حفاظ‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. این نوع حفاظ در مقابل شرایط آب و هوایی مقاوم بوده و برای محیط‌های مرطوب بسیار مناسب است‌. حفاظ استیل کیفیت بالایی دارد و در مدت زمان طولانی رنگ خود را از دست نمی‌دهد و ثابت می‌ماند.

حفاظ پنجره دوجداره از جنس شبه چوب و وینیل: این نوع حفاظ‌ها در برابر حرارت و رطوبت بسیار مقاوم هستند. حفاظ شبه چوب در محیط‌های مرطوب مورد استفاده قرار می‌گیرد و در برابر پوسیدگی و آسیب دیدگی مقاوم است. از معایب این حفاظ‌ها، جذب گردوغبار است که به نظافت و رسیدگی احتیاج دارد.

حفاظ پنجره دوجداره از جنس فرفوژه : منظور از فرفوژه، همان آهن کوبیده شده است که در کوره گداخته شده و سپس کوبیده می‌شوند. آهن‌های کوبیده شده به شکل‌های متنوعی تولید می‌شوند. فرفوژه جلای خاصی دارد و به وسیله آن می‌‌توان حفاظ‌های جذاب و متنوعی را طراحی و به اجرا درآورد. امروزه بیشتر افرادی که قصد نصب حفاظی با طرح‌های مدرن و زیبا دارند، از این نوع آهن برای ساخت حفاظ استفاده می‌کنند.

حفاظ پنجره دو جداره از جنس آهن:  حفاظ‌های آهنی در طرح‌‌‌های متنوعی تولید می‌شوند. این نوع حفاظ در برابر شرایط آب‌ و هوایی مقاوم نیست و به راحتی تغییر رنگ می‌دهد. از این نوع حفاظ برای محافظت در و پنجره‌های بزرگ استفاده می‌شوند. با توجه به اینکه این نوع حفاظ‌ها در مدت زمان طولانی زنگ می‌زنند، نیاز به مراقبت و توجه بالایی دارند.


فواید استفاده از حفاظ پنجره دوجداره


‌همه مردم در منزل یا محیط‌ کار خود اشیاء با ارزشی دارند که نگران دزدیده شدن آن هستند‌. نصب حفاظ دو جداره علاوه بر اینکه موجب جلوگیری از خطر دزدی می‌شود، مزایایی دارد که به شرح زیر است.
• حفاظ دو جداره مانع شکستن شیشه‌های منزل می‌شود.
• استفاده از حفاظ دو جداره مدرن علاوه بر امنیت، موجب زیبایی نمای بیرونی ساختمان می‌شود.
• استفاده از حفاظ دو جداره مانع ورود افراد غریبه و دزد به منزل می‌شود و احتمال سرقت را کاهش می‌دهد.
• حفاظ پنجره موجب احساس امینت در محیط منزل می‌شود.
• استفاده از حفاظ دو جداره برای طبقه‌های بالایی ساختمان علاوه بر اینکه مانع افتادن اشیا‌ء می‌شود، از خطر سقوط افراد جلوگیری می‌کند.

حفاظ پنجره دوجداره aria-hefaz

حفاظ پنجره دوجداره aria-hefaz

 

روش نصب

قبل از خرید حفاظ دو جداره ابتدا باید محل دقیق پنجره مشخص شود. پس از نصب پنجره دو جداره و انتخاب طرح و جنس و اندازه گیری حفاظ، افراد متخصص اقدام به ساخت آن می‌کنند. حفاظ آماده شده توسط افراد حرفه‌ای و آموزش دیده در محیط مورد نظر نصب می‌شود. برای اطمینان بیشتر می‌توان از یک قفل کتابی برای امینت ساختمان استفاده کرد.

بیشتر بخوانیم : حفاظ پنجره متحرک

قیمت حفاظ پنجره

حفاظ‌ها برای پنجره‌های تک جداره و دو جداره قابل نصب هستند. قیمت حفاظ دو جداره به عوامل متعددی از قبیل جنس حفاظ، ابعاد، تراکم میله‌ها و طراحی آن بستگی دارد. به طور کلی برای ساخت حفاظ، باید از آهن آلات نو استفاده شود زیرا آهن ضایعاتی استحکام کافی را برای ساخت حفاظ را ندارد. درصورتی که تراکم میله‌های حفاط بیشتر باشد، آهن بیشتری مصرف شده و بر قیمت آن تاثیر گذار است. قیمت حفاظ‌هایی که به شکل مدرن طراحی شده‌اند به دلیل ظرافت و سبک خاصی که دارند، نسبت به حفاظ‌های معمولی بیشتر است.

نتیجه گیری

در این مطلب به توضیح انواع حفاظ پنجره‌های دوجداره پرداختیم. حفاظ‌ها از لحاظ جنس به چهار دسته استیل، چوب و وینیل، فرفوژه و آهن تقسیم می‌شوند. امروزه بیشتر حفاظ‌ها از آهن و استیل ساخته می‌شوند. حفاظ فرفوژه در شکل‌های متنوعی تولید می‌شود و نسبت به سایر حفاظ‌ها زیباتر است. حفاظ دو جداره در مدل‌های ابرویی، نرده‌ای، آکاردئونی و رول شونده تولید می‌شوند که هر کدام با توجه به ویژگی‌هایی که دارند در محیط‌های خاصی قابل نصب هستند.

 

سؤالات متداول

1 فواید استفاده از حفاظ پنجره دو جداره چیست ؟

همه مردم در منزل یا محیط‌ کار خود اشیاء با ارزشی دارند که نگران دزدیده شدن آن هستند‌. حفاظ‌ ها از بهترین پوشش‌های پنجره به حساب می‌آیند که علاوه بر زیبایی، در امنیت و آرامش محیط تاثیر گذار هستند. امروزه اغلب پنجره‌هایی که در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند دو جداره هستند. برای حفظ امنیت این پنجره‌ها از حفاظ دو جداره استفاده می‌شود.

2 انواع مدل‌های حفاظ پنجره دو جداره به چه صورت است ؟

حفاظ‌های پنجره دو جداره در مدل‌های متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند. انتخاب هر یک از این مدل‌ها علاوه بر سلیقه مشتری، به نوع محیط زندگی، شرایط آب و هوایی و محل نصب آن بستگی دارد که در متن مقاله به توضیح کامل این انواع پرداخته شده است .

3 جنس حفاظ دو جداره به چه صورت است ؟

حفاظ پنجره دو جداره دارای تنوع بسیار زیادی است که در حالت کلی به دسته‌های حفاظ پنجره دو جداره از جنس استیل، حفاظ پنجره دو جداره از جنس شبه چوب و وینیل، حفاظ پنجره دو جداره از جنس فرفوژه، حفاظ پنجره دو جداره از جنس آهن و … تقسیم می شود که در متن مقاله توضیح داده شده است.

4قیمت حفاظ پنجره به چه صورت می باشد ؟

حفاظ‌ها برای پنجره‌های تک جداره و دو جداره قابل نصب هستند. قیمت حفاظ دو جداره به عوامل متعددی از قبیل جنس حفاظ، ابعاد، تراکم میله‌ها و طراحی آن بستگی دارد که در متن مقاله به این موضوع اشاره شده است .

 

Buy now
× واتس آپ