تعریف حفاظ پنجره فرفورژه
حفاظ پنجره فرفورژه
جولای 26, 2021
حفاظ پنجره ساختمان
جولای 31, 2021
تعریف حفاظ پنجره دوجداره

تعریف حفاظ پنجره دوجداره

در این مقاله قصد داریم تا در رابطه با حفاظ پنجره دوجداره، انواع ، ویژگی ها و قیمت آن اطلاعاتی را در اختیار خوانندگان محترم قرار دهیم.

شماره تماس

تعریف حفاظ پنجره دوجداره

حفاظ‌ پنجره دوجداره از بهترین پوشش‌های پنجره به حساب می‌آیند که علاوه بر زیبایی، در امنیت و آرامش محیط تاثیر گذار هستند. امروزه اغلب پنجره‌هایی که در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند دو جداره هستند. برای حفظ امنیت این پنجره‌ها از حفاظ پنجره دوجداره استفاده می‌شود. با توجه به این که وجود یک حفاظ پنجره برای جلوگیری از سرقت اشیاء با ارزش و امنیت خانواده ضروری است بر آن شدیم تا در این مطلب به معرفی انواع مدل‌های حفاظ پنجره دوجداره، جنس، فواید، روش نصب و قیمت حفاظ  دو جداره بپردازیم.

حفاظ پنجره دوجداره aria-hefaz

بیشتر بخوانیم : حفاظ پنجره ساختمان

در ادامه خواهیم خواند:

انواع مدل حفاظ های پنجره دوجداره
جنس حفاظ های پنجره دوجداره
فواید استفاده از حفاظ پنجره دوجداره
روش نصب

انواع مدل حفاظ های پنجره دوجداره


حفاظ‌ های پنجره دو جداره در مدل‌های متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند. انتخاب هر یک از این مدل‌ها علاوه بر سلیقه مشتری، به نوع محیط زندگی، شرایط آب و هوایی و محل نصب آن بستگی دارد. مدل‌های مختلف حفاظ پنجره‌های دوجداره عبارتند از:

حفاظ پنجره دو جداره مدل ابرویی : این نوع حفاظ برای پنجره‌هایی با پهنای زیاد مناسب است‌. حفاظ ابرویی نسبت به سایر حفاط‌ها تراکم کمتری دارد و تمام سطح پنجره را نمی‌پوشاند. این نوع حفاظ نسبت به حفاظ‌های دیگر زیبایی بیشتری را به نمای ساختمان القا می‌کند.

حفاظ پنجره دوجداره مدل نرده‌ای: نمونه از حفاظ‌ ها هستند که شکلی شبیه به نرده دارند و برای حفاظت پنجره و  مورد استفاده قرار ‌می‌گیرند. در صورتی که نرده حفاظ‌ پنجره بر روی ‌پنجره‌های دوجداره یا تک جداره نصب شود، امکان باز و بسته کردن آن وجود ندارد. اما اگر حفاظ نرده ‌ای روی در نصب شود، امکان باز و بسته کردن آن به شکل لولایی وجود دارد.

حفاظ پنجره دوجداره مدل رول شونده: از بروز‌ترین حفاظ‌های پنجره دوجداره هستند که عملکردی شبیه به کرکره‌های پارکینگ و مغازه دارند. این نوع حفاظ‌ها فضای شیک و مدرنی را در محیط ایجاد می‌کنند. همچنین حفاظ‌های رول شونده نسبت به سایر مدل‌ها عملکرد بهتری دارند. با‌توجه به اینکه این نوع حفاظ‌ها از طریق کنترل بازو بسته می‌شوند، امکان کنترل نور برای منزل وجود دارد.

حفاظ پنجره دو جداره مدل آکاردئونی: حفاظ درب آکاردئونی ساده‌ترین و محکم ترین نوع حفاظ است که از گذشته تا به الان مورد استقبال قرار گرفته است. این نوع حفاظ در هنگام جمع شدن، شبیه به ساز آکاردئون است. حفاظ‌ های درب آکاردئونی از جنس آهن هستند و به شکل پروفیل ساخته‌ می‌شوند.

بیشتر بخوانیم : قیمت درب آکاردئون

شماره تماس

جنس حفاظ های پنجره دوجداره


حفاظ پنجره دو جداره دارای تنوع بسیار زیادی است که در حالت کلی به دسته‌های زیر تقسیم می‌شود.

حفاظ پنجره دو جداره از جنس استیل: امروزه حفاظ‌ استیل به دلیل مزایایی که دارد نسبت به سایر حفاظ‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. این نوع حفاظ در مقابل شرایط آب و هوایی مقاوم بوده و برای محیط‌های مرطوب بسیار مناسب است‌. حفاظ استیل کیفیت بالایی دارد و در مدت زمان طولانی رنگ خود را از دست نمی‌دهد و ثابت می‌ماند.

حفاظ پنجره دوجداره از جنس شبه چوب و وینیل: این نوع حفاظ‌ها در برابر حرارت و رطوبت بسیار مقاوم هستند. حفاظ شبه چوب در محیط‌های مرطوب مورد استفاده قرار می‌گیرد و در برابر پوسیدگی و آسیب دیدگی مقاوم است. از معایب این حفاظ‌ها، جذب گردوغبار است که به نظافت و رسیدگی احتیاج دارد.

حفاظ پنجره دوجداره از جنس فرفوژه : منظور از فرفوژه، همان آهن کوبیده شده است که در کوره گداخته شده و سپس کوبیده می‌شوند. آهن‌های کوبیده شده به شکل‌های متنوعی تولید می‌شوند. فرفوژه جلای خاصی دارد و به وسیله آن می‌‌توان حفاظ‌های جذاب و متنوعی را طراحی و به اجرا درآورد. امروزه بیشتر افرادی که قصد نصب حفاظی با طرح‌های مدرن و زیبا دارند، از این نوع آهن برای ساخت حفاظ استفاده می‌کنند.

حفاظ پنجره دو جداره از جنس آهن:  حفاظ‌های آهنی در طرح‌‌‌های متنوعی تولید می‌شوند. این نوع حفاظ در برابر شرایط آب‌ و هوایی مقاوم نیست و به راحتی تغییر رنگ می‌دهد. از این نوع حفاظ برای محافظت در و پنجره‌های بزرگ استفاده می‌شوند. با توجه به اینکه این نوع حفاظ‌ها در مدت زمان طولانی زنگ می‌زنند، نیاز به مراقبت و توجه بالایی دارند.


فواید استفاده از حفاظ پنجره دوجداره


‌همه مردم در منزل یا محیط‌ کار خود اشیاء با ارزشی دارند که نگران دزدیده شدن آن هستند‌. نصب حفاظ پنجره دو جداره علاوه بر اینکه موجب جلوگیری از خطر دزدی می‌شود، مزایایی دارد که به شرح زیر است.

• حفاظ دو جداره مانع شکستن شیشه‌های منزل می‌شود.
• استفاده از حفاظ دو جداره مدرن علاوه بر امنیت، موجب زیبایی نمای بیرونی ساختمان می‌شود.
• استفاده از حفاظ دو جداره مانع ورود افراد غریبه و دزد به منزل می‌شود و احتمال سرقت را کاهش می‌دهد.
• حفاظ پنجره موجب احساس امینت در محیط منزل می‌شود.
• استفاده از حفاظ دو جداره برای طبقه‌های بالایی ساختمان علاوه بر اینکه مانع افتادن اشیا‌ء می‌شود، از خطر سقوط افراد جلوگیری می‌کند.

حفاظ پنجره دوجداره aria-hefaz

بیشتر بخوانیم : حفاظ بالکن

روش نصب

قبل از خرید حفاظ دو جداره ابتدا باید محل دقیق پنجره مشخص شود. پس از نصب پنجره دو جداره و انتخاب طرح و جنس و اندازه گیری حفاظ، افراد متخصص اقدام به ساخت آن می‌کنند. حفاظ آماده شده توسط افراد حرفه‌ای و آموزش دیده در محیط مورد نظر نصب می‌شود. برای اطمینان بیشتر می‌توان از یک قفل کتابی برای امینت ساختمان استفاده کرد.

✅ بیشترین سولات پرسیده شده توسط کاربران

اولاً ، پنجره های دو جداره مدرن باید دارای قفل مناسب باشند. انتخاب مشترک بسیاری از شرکت ها ، شامل Evolution ، برای قفل های چند نقطه ای است که شامل پیچ و مهره های شلیک ، همراه با مکانیسم های قفل کلید با فشار دکمه بر روی دسته ها است.

شیشه دو جداره در واقع ضد سرقت است زیرا شکستن آن فوق العاده سخت است ، در نتیجه دو مانع بین شما و سارقان بالقوه قرار می گیرد. علاوه بر این ، گاز بین شکاف ها نیز به عنوان یک کمک فنر عمل می کند.

نگه داشتن خاصیت خود در دمای ثابت (و کاملاً گرم) از تعداد سطوح سرد می کاهد و تشکیل میعان را دشوار می کند. هنگام دوش گرفتن یا حمام از فن استخراج کننده استفاده کنید یا پنجره حمام را باز کنید تا هوای غنی از رطوبت را از بین ببرید و از گردش بخار آب جلوگیری کنید

 

بیشتر بخوانیم : حفاظ پنجره متحرک

روش نصب حفاظ پنجره دوجداره

نصب پنجره حفاظ پنجره های دوجداره یکی از ایمن ترین و متداول ترین روش ها برای جلوگیری از سارقین به داخل خانه می‌باشد. بسته به نوع حفاظی که انتخاب خواهید کرد، روش نصب نیز متفاوت خواهد بود.

معمولا نصب حفاظ استیل پنجره بر روی چارچوب از بیرون صورت می‌پذیرد. اما در برخی موارد ممکن است که نتوان چارچوب را سوراخ کرده و حفاظ را بر روی آن قرار داد و یا حتی ممکن است که با توجه به نوع پنجره استفاده شده قرار دادن محافظ استیل بر روی چارچوب آن امکان پذیر نباشد. بنابراین باید محافظ را بر روی دیوار قرار کرد.

با توجه به آنچه که در بالا گفته شد، دو راه برای نصب وجود خواهد داشت. در حالت اول می‌توان محافظ را بر روی چارچوب قرار داد که بعد از تراز کردن محافظ باید سوراخ های مورد نظر برای نصب حفاظ پنجره را با دریل بوجود آورده و سپس با استفاده از پیچ های امنیتی محافظ استیل را بر روی چارچوب قرار داد.

در حالت دوم نیز برای نصب باید حفاظ را بروی دیوار پیچ کرد که بایستی از سر مته مناسب با آجر، سیمان و یا سنگ استفاده کرد. تنها موردی که در این دو حالت وجود دارد و متفاوت است، چگونگی بوجود آوردن سوراخ پیچ های امنیتی در نوع نصب حفاظ پنجره می‌باشد.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که اغلب برای نصب حفاظ پنجره به جوشکاری نیز نیاز پیدا خواهید کرد.

قیمت حفاظ پنجره

حفاظ‌ پنجره‌ دوجداره و تک جداره قابل نصب هستند. قیمت حفاظ دو جداره به عوامل متعددی از قبیل جنس حفاظ، ابعاد، تراکم میله‌ها و طراحی آن بستگی دارد. به طور کلی برای ساخت حفاظ، باید از آهن آلات نو استفاده شود زیرا آهن ضایعاتی استحکام کافی را برای ساخت حفاظ را ندارد. درصورتی که تراکم میله‌های حفاط بیشتر باشد، آهن بیشتری مصرف شده و بر قیمت آن تاثیر گذار است. قیمت حفاظ‌هایی که به شکل مدرن طراحی شده‌اند به دلیل ظرافت و سبک خاصی که دارند، نسبت به حفاظ‌های معمولی بیشتر است.

حفاظ پنجره دو جداره در تهران

در انتخاب حفاظ پنجره دو جداره بایستی نکات مهمی مانند استحکام ،منیت و مواد بکار برده شده برای ساخت را در نظر گرفت، علاوه بر نکات فنی ،ظاهر زیبا برای حفاظ پنجره دو جداره بسیار حائذ اهمیت است زیرا باعث زیبا سازی نمای بیرونی ساختمان میگردد.

شرکت آریا حفاظ سازنده انواع حفاظ پنجره دو جداره در تهران میباشد که بدنبال ارائه محصولاتی ساخته شده از بهترین مواد اولیه ، دارای تمام ابعاد زیبایی شناختی و فنی بوده است. شرکت آریا حفاظ بعنوان بزرگترین شرکت سازنده حفاظ پنجره دو جداره همواره بر آن بوده است که محصولاتی با بالاترین ،مرغوب ترین کیفیت و البته مناسب ترین قیمت به مردم ارائه بدهد.با مراجعه به سایت آریا حفاظ از به روز ترین و با کیفیت ترین محصولات این شرکت مطلع شوید.

شماره تماس
حفاظ پنجره دوجداره

نتیجه گیری

در این مطلب به توضیح انواع حفاظ پنجره‌ دوجداره پرداختیم. حفاظ‌ ها از لحاظ جنس به چهار دسته استیل، چوب و وینیل، فرفوژه و آهن تقسیم می‌شوند. امروزه بیشتر حفاظ‌ ها از آهن و استیل ساخته می‌شوند. حفاظ فرفوژه در شکل‌های متنوعی تولید می‌شود و نسبت به سایر حفاظ‌ها زیباتر است. حفاظ دو جداره در مدل‌های ابرویی، نرده‌ای، آکاردئونی و رول شونده تولید می‌شوند که هر کدام با توجه به ویژگی‌هایی که دارند در محیط‌های خاصی قابل نصب هستند.

 

  • برای دریافت مشاوره و پاسخگویی به سوالات تماس بگیرید:

09122111190

همه مردم در منزل یا محیط‌ کار خود اشیاء با ارزشی دارند که نگران دزدیده شدن آن هستند‌. حفاظ‌ ها از بهترین پوشش‌های پنجره به حساب می‌آیند که علاوه بر زیبایی، در امنیت و آرامش محیط تاثیر گذار هستند. امروزه اغلب پنجره‌هایی که در ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند دو جداره هستند. برای حفظ امنیت این پنجره‌ها از حفاظ دو جداره استفاده می‌شود.

حفاظ‌های پنجره دو جداره در مدل‌های متفاوتی طراحی و تولید می‌شوند. انتخاب هر یک از این مدل‌ها علاوه بر سلیقه مشتری، به نوع محیط زندگی، شرایط آب و هوایی و محل نصب آن بستگی دارد که در متن مقاله به توضیح کامل این انواع پرداخته شده است .

حفاظ پنجره دو جداره دارای تنوع بسیار زیادی است که در حالت کلی به دسته‌های حفاظ پنجره دو جداره از جنس استیل، حفاظ پنجره دو جداره از جنس شبه چوب و وینیل، حفاظ پنجره دو جداره از جنس فرفوژه، حفاظ پنجره دو جداره از جنس آهن و … تقسیم می شود که در متن مقاله توضیح داده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Buy now
×

Powered by WhatsApp Chat

× واتس آپ