حفاظ پنجره فرفورژه

حفاظ پنجره فرفورژه

 

 

حفاظ پنجره فرفورژه یکی از مدرن­ترین و محبوب­ترین حفاظ­های پنجره به شمار می ­آیند که امروزه مورد استفاده قرار می­گیرند. این حفاظ­ ها در طرح ­ها و مدل­ های متنوعی ساخته می ­شوند و در مقایسه با دیگر حفاظ­ های پنجره از ظرافت و استحکام بیشتری برخوردار هستند.

به همین دلیل است که حفاظ پنجره فرفورژه به خوبی می ­توانند امنیت ساختمان را تامین کنند و در زیباسازی نمای بیرونی ساختمان نقش موثری داشته باشند. لذا بر آن شدیم تا در ادامه مطلب حفاظ فرفورژه را مورد بررسی قرار دهیم.

حفاظ پنجره فرفورژه aria-hefaz

حفاظ پنجره فرفورژه aria-hefaz

معرفی حفاظ پنجره فرفورژه

در گذشته برای تامین امنیت منازل فقط از حفاظ­ های پنجره­ آهنی استفاده می­شد که ظاهر چندان زیبایی نداشتند. اما امروزه با طراحی حفاظ  فرفورژه علاوه بر تامین امنیت منازل و حفاظت از شیشه­ های پنجره، می­توان از نمای ساختمان و پنجره ­هایی زیباتر برخوردار شد.

برای معرفی بهتر حفاظ های پنجره فرفورژه باید گفت این سازه ­ها از زیباترین، مدرن­ترین و متداول­ترین حفاظ ­های پنجره آهنی هستند که از آن برای طراحی دکوراسیون نمای بیرونی و داخلی منازل استفاده می ­شود.

آهن­ هایی که برای ساخت حفاظ پنجره فرفورژه مورد استفاده قرار می­گیرند، ابتدا در کوره گداخته می ­شوند. بعد از آن نیز برای تبدیل شدن به مدل­های متنوع کوبیده می­شوند و به اشکال مختلف و متنوع درمی­آیند.

کوبیده شدن حفاظ فرفورژه باعث می­شود تا این حفاظ­ها با ظرافت و زیبایی منحصر به فردی طراحی شوند و از استحکام و مقاومت بالاتری در مقایسه با سایر حفاظ­های پنجره برخوردار باشند.

فرفورژه­ ها از مدل ­های متنوعی برخوردار هستند و در طرح­های کلاسیک و فانتزی متنوعی تولید می ­شوند.

به همین دلیل افراد در هنگام خرید و تهیه حفاظ فرفورژه با تنوع بالایی از این سازه­ ها رو­به ­رو می­ شوند که از زیبایی منحصر به فردی برخوردار هستند و در ساخت آن­ ها از یک متریال بسیار مستحکم و مقاوم استفاده شده است.

به صورت معمول چیزی که باعث تفاوت حفاظ پنجره فرفورژه می­شود شیوه طراحی و تعداد گل­های به کار رفته در آن است.

حفاظ پنجره فرفورژه aria-hefaz

حفاظ پنجره فرفورژه aria-hefaz

بیشتر بخوانیم : حفاظ پنجره دوجداره 

انواع حفاظ فرفورژه

سازه­ هایی که از آن­ها به عنوان حفاظ فرفورژه نام برده می‌شود، به دو شیوه صنفی و صنعتی طراحی و ساخته می‌شوند. نوع صنعتی این سازه به حفاظ پنجره فرفورژه اشاره دارد که در کارخانه تولید و ساخته می­شوند. نوع صنفی این سازه‌ها نیز در کارگاه‌ها و به وسیله جوشکار تولید می‌شوند.

با استفاده از این دو شیوه انواع حفاظ فرفورژه داخلی، خارجی، ساده، فلاورباکس، طرح­دار و … ساخته و تولید می‌شوند.

حفاظ فرفورژه ساده:

بسیاری از افراد به حفاظ­ هایی ساده که طراحی آن­ها محدود به قرار گرفتن میله­ هایی در کنار یکدیگر شده است علاقه بیشتری نشان می‌دهند و نمی‌خواهند حفاظ پنجره آن­ها هیچگونه طرحی داشته باشد.

این مدل حفاظ های فرفورژه در واحدهای صنفی و توسط جوشکار راحت‌تر طراحی و ساخته می­شود. به همین دلیل مشتریان برای تهیه حفاظ فرفورژه ساده بهتر است به جوشکار مراجعه کنند.

انواع حفاظ پنجره فرفورژه

انواع حفاظ پنجره فرفورژه

بیشتر بخوانیم : حفاظ پنجره متحرک

حفاظ فرفورژه طرحدار:

در مقابل افراد دیگری نیز وجود دارند که به حفاظ فرفورژه طرح­د­ار علاقه بیشتری نشان می‌دهند. این افراد تمایل دارند حفاظ مورد نظر آن­ها از زیبایی و جذابیت بصری ویژه‌ای برخوردار باشد و بتواند باعث زیبا­سازی پنجره و نمای بیرونی ساختمان آن­ها شود.

اینگونه حفاظ پنجره فرفورژه که در طراحی آن­ها از طبیعت و تصاویری همچون گل و درخت الهام گرفته شده است، بیشتر در واحدهای صنعتی و کارخانه­ ها طراحی و تولید می­شوند.

باید توجه داشت که طبق تجربه­ های مشتریان متخصص در زمینه حفاظ پنجره ساختمان، خرید این محصولات از مجموعه­ های کوچک­تر و واحدهای صنفی مزیت و ویژگی‌های بیشتری در مقایسه با کارخانه­ ها دارد.

در واحدهای صنفی چون حفاظ فرفورژه به صورت دستی جوش داده می‌شوند، از استحکام و در نتیجه امنیت بیشتری برخوردار هستند.

البته اعتبار کارخانه­ ها و شرکت­ های تولیدکننده حفاظ پنجره نیز در کیفیت این سازه ­ها نقش و تاثیر مهمی دارد و مجموعه‌های صنعتی معتبر می‌توانند نوع مرغوب و با کیفیتی از این سازه را به بازار عرضه کنند.

قیمت حفاظ فرفورژه

حفاظ­های فرفورژه از قیمت بسیار مقرون­ به ­صرفه ­تری در مقابل دیگر حفاظ­ های پنجره برخوردار هستند. تا جایی که این امر را می ­توان یکی از مهمترین دلایل محبوبیت این نوع حفاظ ها دانست. البته در تعیین قیمت حفاظ فرفورژه عوامل متعددی موثر هستند که از جمله آن­ها می­توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. اندازه حفاظ پنجره ساختمان

قیمت حفاظ های پنجره فرفورژه به صورت متری محاسبه می‌شود. به همین دلیل برای نصب این حفاظ در ابتدا باید سایز و اندازه چهارچوب پنجره را محاسبه کرد.

علاوه بر این طول و عرض پنجره ارتباط مستقیمی با میزان مواد مصرفی به کار رفته در آن دارد. در هنگام قیمت‌گذاری حفاظ فرفورژه نیز وزن متریال به کار رفته در ساخت حفاظ بر حسب کیلوگرم محاسبه می­شود.

طبیعی است که هر چه سایز و اندازه حفاظ فرفورژه بزرگ­تر باشد، متریال و ماده بیشتری برای ساخت آن مصرف می­شود که در نتیجه این امر قیمت آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

  1. جنس حفاظ پنجره

حفاظ پنجره یک محصول و سازه امنیتی محسوب می‌شود که در ساخت آن­ها از متریال و جنس پروفیل­های متنوعی استفاده می­شود. مدل­های ساده و طرح­دار حفاظ پنجره فرفورژه از استحکام و امنیت بالایی برخوردار هستند و به صورت معمول متریال و ماده به کار رفته در ساخت آن­ها از قیمت بالاتری در مقایسه با دیگر حفاظ­ها برخوردار است.

  1. تزئینات حفاظ پنجره فرفورژه

به صورت کلی حفاظ‌های فرفورژه به وسیله شکل ظاهری و گل نرده­های به کار رفته در ساخت آن­ها از یکدیگر متمایز می‌شوند. هر چه حفاظ مورد نظر از گل­ها و نقوش بیشتری برخوردار باشد، جلوه زیبا و جذاب­تری پیدا می­کند و برای طراحی و ساخت آن­ها متریال و مواد بیشتری به کار گرفته می‌شود. به همین دلیل قیمت آن­ها نیز افزایش پیدا می­کند.

  1. وزن حفاظ پنجره فرفورژه

حفاظ­ های فرفورژه در سایز، طرح و شکل­های متنوعی ساخته می­شوند. به صورت معمول هر چه سایز حفاظ پنجره بزرگ­تر باشد یا از طرح پیچیده ­تر و گل­نرده­ های بیشتری برخوردار باشد، در ساخت و تولید آن متریال و ماده بیشتری به کار گرفته می­ شود. این امر باعث افزایش یافتن وزن حفاظ  فرفورژه و در نتیجه افزایش قیمت آن می­شود.

  1. هزینه حمل­ و­ نقل حفاظ پنجره

هزینه حمل ­و نقل یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت­گذاری این سازه ­ها محسوب می­شود. به صورت معمول حفاظ پنجره فرفورژه در کارگاه جوشکاری یا کارخانه تولید می­شود.

بعد از آن نیز برای نصب سازه آن را به محل مورد نظر منتقل می­کنند که در بیشتر موارد هزینه انتقال حفاظ فرفورژه بر عهده مشتری است.

برای کاهش هزینه حمل ­و نقل بهتر است حفاظ فرفورژه تمامی پنجره ­ها به صورت یک­جا سفارش داده شود. زیرا سفارش دادن حفاظ فرفورژه به صورت تکی باعث افزایش هزینه حمل­ ونقل می­شود که اصلا مقرون به صرفه نیست.

سؤالات متداول

1حفاظ پنجره فرفورژه چیست ؟
برای معرفی بهتر حفاظ پنجره فرفورژه باید گفت این سازه ­ها از زیباترین، مدرن­ترین و متداول­ترین حفاظ ­های پنجره آهنی هستند.

از این نوع حفاظ ها برای طراحی دکوراسیون نمای بیرونی و داخلی منازل استفاده می ­شود. که در متن مقاله به طور کامل در این رابطه صحبت شده است.

2انواع حفاظ فرفورژه به صورت می باشد ؟

سازه­ هایی که از آن­ها به عنوان حفاظ فرفورژه نام برده می‌شود، به دو شیوه صنفی و صنعتی طراحی و ساخته می‌شوند. نوع صنعتی این سازه به حفاظ پنجره فرفورژه اشاره دارد که در کارخانه تولید و ساخته می­شوند.

نوع صنفی این سازه‌ها نیز در کارگاه‌ها و به وسیله جوشکار تولید می‌شوند که در متن مقاله به طور کامل توضیح داده شده است.

3قیمت حفاظ فرفورژه چگونه محاسبه می شود ؟

حفاظ­های فرفورژه از قیمت بسیار مقرون­ به ­صرفه ­تری در مقابل دیگر حفاظ­ های پنجره برخوردار هستند. تا جایی که این امر را می­توان یکی از مهمترین دلایل محبوبیت حفاظ پنجره فرفورژه دانست.

البته در تعیین قیمت حفاظ فرفورژه عوامل متعددی موثر هستند که از جمله مهمترین این عوامل در متن مقاله توضیح داده شده است.

Buy now
× واتس آپ